Cannelloni – nasz konkurs z ugotuj.to

Kuchnia włoska ma swoją magię, jest prosta, wyrazista i przez to szykowna. Sztandarowym produktem rodem z Italii jest oczywiście makaron, o którego pochodzenie wciąż charyzmatyczni Włosi spierają się między sobą. Słyszałem nawet teorię, że pastę do Włoch sprowadził z Chin Marco Polo, ale uwierzcie mi Państwo ta teoria początków makaronu nie jest szczególnie lubiana przez Włochów.


Makaron to dla mieszkańców Włoch podstawa pierwszego dania, które serwowane jest po antipasto, a tuż przed daniem głównym. Włosi tak zaangażowali się w sztukę tworzenia tego produktu, że obecnie funkcjonuje ponad 300 rodzajów makaronów!


Muszę przyznać, że ja również jestem fanem makaronów i to różnych, ale na potrzeby konkursu z ugotuj.to zdecydowałem się poprosić Państwa o zaproponowanie primo piatto z cannelloni w roli głównej. Pomysł ten spodobał się redaktorce ugotuj.to, która również okazała się miłośniczką makaronów i z niecierpliwością czeka na Wasze pomysły.

 

Kilka słów o cannelloni – najpopularniejsza wersja zakłada łączenie tego makaronu z pomidorami, czosnkiem, cebulą i mielonym mięsem. Ja staram się od niej uciekać, bo jest bardzo przewidywalna. Jeszcze w tym tygodniu zaproponuję Państwu danie z gruszką, kaczką, burakami – będzie zaskakująco.


Serdecznie pozdrawiam i czekam na kuszące propozycję na dania z cannelloni.

 Michał

 2 myśli nt. „Cannelloni – nasz konkurs z ugotuj.to”

Dodaj komentarz:

Prosimy podać imię
Prosimy podać adres e-mail (nie będzie publikowany)
Prosimy o podanie treści wiadomości

Dziękujemy. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu przez administratora.