Ugotuj.to dla Szefa Kuchni – co powiecie na kozi ser?

Jak zapowiadaliśmy rozpoczynamy nasz wielki konkurs z portalem ugotuj.to. Przez pięć tygodni będziemy Was inspirować, zachęcać do gotowania, a wszystko po to, aby wkrótce spotkać się z Wami w naszych kuchniach.


Mnie przypadł zaszczyt rozpoczęcia konkursu i zaproponowania składnika, który w tym tygodniu będzie Waszą bazą, dodatkiem, albo czym tylko zamarzycie.


Dlaczego wybrałem kozi ser? Odpowiedź jest prosta. Kozi ser ma wyrazisty smak i potrafi nadać nawet z pozoru nudnym daniom charakteru. Poza tym zawiera 50% mniej tłuszczu niż sery z mleka krowiego oraz o 20% mniej kalorii J Warto tez wspomnieć, że jedzenie sera koziego koi nerwy, a wszystko to zasługa niektórych aminokwasów, witaminy B2 i miedzi.


Kozi ser różni się smakiem w zależności od dojrzałości. Dobrej jakości produkt ma delikatny ziołowy smak z lekką nutą białego wytrawnego wina. W niedojrzałych wyczuwa się aromat owoców, są wręcz lekko słodkawe. Natomiast ostrzeżeniem dla nas powinien być gorzki smak, który świadczy o niskiej jakości sera.


Na co zwrócić uwagę wybierając kozi ser? Przede wszystkim czy ma w miarę gładką skórkę. Absolutnie nie może mieć bruzd czy dołków. Ja sprawdzam też, czy powierzchnia sera nie posiada uszkodzeń mechanicznych. Gdy wybierzemy ser z zadbaną, w miarę gładką powierzchnią o równomiernym kolorze możemy być pewni, że produkt został przygotowany z zachowaniem wszystkich norm, co gwarantuje jego jakość.


Zachęcam Was do przesyłania przepisów i zdjęć przystawek z kozim serem w roli głównej. Trzymam za Was mocno kciuki!


Serdecznie pozdrawiam

Janusz
Dodaj komentarz:

Prosimy podać imię
Prosimy podać adres e-mail (nie będzie publikowany)
Prosimy o podanie treści wiadomości

Dziękujemy. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu przez administratora.