Kurs suplementacji

Suplementacja jest obecnie jednym z nieodłącznych elementów w dietetyce. Stosują ją w końcu nie tylko zawodowi sportowcy, ale także osoby, które ze sportem mają niewiele wspólnego. Suplementy diety mogą być dostosowane do każdego trybu życia oraz do wymagań organizmu, chociażby ze względu na wiek, płeć czy stan zdrowia. Warto więc rozumieć, na czym polega dobieranie odpowiednich preparatów oraz znać ich przeznaczenie, szczególnie jeśli na co dzień zajmujemy się tworzeniem diet czy programów treningowych dla podopiecznych. Doskonałym rozwiązaniem jest tu kurs suplementacji.

Kurs suplementacji oferowany przez naszą firmę, Akademię Kulinarną, jest prowadzony w formie w pełni profesjonalnych warsztatów. Każdy z uczestników na koniec kursu otrzymuje dyplom specjalizacyjny z zakresu dietetyki i suplementacji. Dokument ten jest zgodny z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej oraz z ustawą o sporcie. Absolwent kursu dostaje również zaświadczenie MEN i odpowiedni certyfikat w języku polskim i angielskim, co ma ogromne znaczenie na rynku pracy i pozwala na zdobycie stanowisk w renomowanych polskich oraz zagranicznych instytucjach, takich jak na przykład siłownie, kluby sportowe i rekreacyjne, ośrodki sportu i rekreacji czy ośrodki kultury.

W trakcie kursu suplementacji poruszane są szczegółowo najważniejsze kwestie z tego zakresu. Przede wszystkim przedstawiane są dostępne na rynku suplementy wysokiej jakości, ich wpływ na organizm, w tym na zdrowie, efekty sportowe, sylwetkę czy samopoczucie.

W pierwszej kolejności program zakłada szkolenie dotyczące ogólnego pojęcia suplementacji. W tej części uczestnicy dowiadują się, w jakim stopniu suplementy są potrzebne, jaki jest ich podział przy uwzględnieniu mikro i makroskładników, jak długo można je stosować. Ponadto warsztaty obejmują również przedstawienie białek, tłuszczów i węglowodanów oraz najważniejsze preparaty, w których można je znaleźć. Następnie szkolenie dotyka problematyki suplementów istotnych z punktu widzenia sylwetki, mięśni oraz stawów. Referaty specjalistów dotyczą między innymi kreatyny, beta-alaniny, odżywek białkowych, boosterów treningowych, olejów rybnych, multiwitamin, minerałów, aminokwasów. Warsztat poszerza również wiedzę na temat acetylo L-karnityny, kwasu orotowego, jabłczanu cytruliny, L-karnityny l-winianu czy kolagenu i preparatów przeznaczonych do ochrony stawów.

Druga część kursu zakłada zapoznanie się z preparatami stymulującymi układ nerwowy. Uwaga uczestników jej tu skupiona w szczególności na kwasie gamma-aminomasłowym, kwasie glutaminowym, tlenku azotu oraz serotoninie, dopaminie i acetylocholinie. Ponadto uwzględniane jest tu znaczenie witamin i minerałów w procesach układu nerwowego. W tej części znajdują się też wystąpienia dotyczące suplementów o działaniu pobudzającym. Trzeci etap warsztatów obejmuje szkolenie z zakresu preparatów wspierających ogólną kondycję organizmu. Poruszane są tu kwestie związane z układem pokarmowym, sercem, naczyniami krwionośnymi, a także ze skórą. Dodatkowym urozmaiceniem są tu prace grupowe, które polegają na odpowiednim ułożeniu jadłospisu z uwzględnieniem przyjmowanych suplementów diety, dzięki czemu uczestnicy mogą w praktyce wykorzystać pozyskaną wiedzę oraz w ten sposób ją utrwalić.

Kurs kończy się podsumowaniem przekazanych informacji oraz wskazaniem na oficjalne stanowisko lekarzy oraz Krajowej Rady Suplementów i Odżywek. Wszystko to poparte jest statystykami oraz wynikami prowadzonych na szeroką skalę badań.

W trakcie szkolenia uczestnicy otrzymują potrzebne materiały w wersji papierowej, a także elektronicznej, by być na bieżąco z przekazywanymi informacjami, móc się do nich odnieść oraz mieć do nich bieżący dostęp także po zakończeniu kursu. Całość warsztatów trwa dwa dni i są one podzielone są na bloki. W każdym z bloków wypowiadają się specjaliści, którzy posiadają szerokie doświadczenie w suplementacji, w tym lekarze, trenerzy personalni, dietetycy oraz naukowcy.

  • akademia
  • akademia
  • akademia

Napisz do nas

skontaktujemy się jak najszybciej