Warsztaty kulinarne dla najmłodszych

Akademia Kulinarna oferuje kursy gotowania nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Wiemy, jak ważny jest ich rozwój i uważamy, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby ten rozwój dotyczył również kwestii kulinarnych. Poza tym gotowanie w niezwykły sposób stymuluje wyobraźnię dzieci, rozwija w nich pasję i uczy ich zupełnie nowego podejścia do jedzenia – przede wszystkim świadomego. Nie trzeba chyba wspominać, jak wiele doskonałej zabawy to wszystko niesie!

Dlaczego warto zapisać dziecko na nasz kurs kulinarny? Przede wszystkim ze względu na wyjątkowo urozmaicony program warsztatów. Mimo iż nie wprowadzamy tu podziału kuchni według regionu jej pochodzenia i stawiamy po prostu na potrawy, które smakują dzieciom, to dania przygotowywane przez najmłodszych są naprawdę zróżnicowane. W programie znajduje się między innymi gotowanie zup, pieczenie pizzy czy przygotowywanie makaronów z dodatkami. Są to rzeczy z jednej strony bardzo lubiane przez dzieciaki, z drugiej zaś pozwalają na pobudzenie wyobraźni i stworzenie fantazyjnych potraw. Dzieci mogą próbować wszystkich składników, które znajdą w kuchni, a następnie łączyć je według uznania, dlatego każde z nich tworzy coś wyjątkowego. Większość dań przygotowywana jest pod okiem profesjonalnych kucharzy, którzy łączą miłość do gotowania z miłością do dzieci. W związku z tym Wasze pociechy mogą nauczyć się wielu przepisów od początku do końca, by później wykorzystywać je w domu. Szczególnie dużo radości wywołuje u nich tworzenie deserów – od naleśników i racuchów przez owocowe smoothie aż po pyszne ciasta i ciasteczka. Nasi trenerzy starają się nakierowywać dzieci, jednocześnie nie ograniczając ich inwencji twórczej. Chcemy pokazywać dzieciom i ich rodzicom, że gotowanie wcale nie musi być przykrym obowiązkiem, a może być naprawdę wspaniałą, przyjemną zabawą.

Po przygotowaniu potraw przez dzieciaki zapraszamy je wszystkie do wspólnego stołu razem z rodzicami, by mogły skosztować swoich dzieł i podzielić się nimi z bliskimi. Jest to wręcz moment celebrowania, podczas którego pociechy dumnie prezentują efekty swojej pracy.

Gotowanie i wspólne jedzenie to nie jedyne punkty programu kursu kulinarnego dla dzieci. Poza tymi rzeczami trenerzy poruszają również kwestie savoir-vivre. W przystępny sposób tłumaczą oni najważniejsze zasady, jakie obowiązują w kuchni i przy stole. Dzieci uczą się wówczas zachowywać porządek po skończonej pracy, nakrywać do stołu oraz tego, w jaki sposób kulturalnie jeść. Nie robimy tego jednak nachalnie – jedynie udzielamy wskazówek, a od dziecka zależy, czy ma ochotę się do nich zastosować. Cały czas przyświeca nam cel, którym jest dobra zabawa i piękne wspomnienia. Warto podkreślić, iż ogromną wagę przywiązujemy w naszej kuchni do wszelkich alergenów, o których zawsze informujemy uczestników, dlatego też oczekujemy, iż rodzice powiedzą nam o ewentualnych alergiach u ich pociech. W ten sposób bez problemu wyeliminujemy ze składników to, co w jakikolwiek sposób mogłoby zaszkodzić małym uczestnikom. Jednocześnie nie musi to wpływać na potrawy innych dzieci – możemy po prostu wyłączyć dane produkty z menu jednej osoby.

W Akademii Kulinarnej doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne są dla dzieci ciepłe słowa i pochwały. W związku z tym na zakończenie warsztatów wszyscy mali uczestnicy dostają medale z grawerem, na którym widnieje imię oraz data i nazwa wydarzenia. W ten sposób chcemy okazać dzieciom, że doskonale sobie radzą i zachęcić je tym samym do kontynuowania przygody z przygotowywaniem posiłków. Budowanie pozytywnego obrazu gotowania w oczach najmłodszych ma też ogromny wpływ na ich relacje z jedzeniem – jest to często remedium na problemy z niejadkami.

W ofercie dla dzieci nasza firma przygotowała również możliwość zorganizowania przyjęcia urodzinowego. Rodzice wynajmują nasze sale na określony czas, a my ze swojej strony proponujemy przekąski i napoje, a także doskonałą zabawę podczas warsztatów kulinarnych. Gwarantujemy, że są to niezapomniane wrażenia dla dzieciaków, które jeszcze przez długi czas będą wspominać wspólnie z przyjaciółmi.

  • akademia
  • akademia
  • akademia

Napisz do nas

skontaktujemy się jak najszybciej